۲۱ درصد زندانیان جرائم غیرعمد با رضایت شاکیان آزاد شده‌اند

۲۱ درصد زندانیان جرائم غیرعمد با رضایت شاکیان آزاد شده‌اند

✍️ به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان:

محمد حسین خسروی مدیر کل اداره زندانها و سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۱ درصد از شاکیان زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در سطح استان از قسمتی از طلب خود نسبت به پرونده رضایت داده و عامل آزادی این مددجویان شدند.

مدیر کل اداره زندانها و سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان با اشاره به تأکید دین مبین اسلام بر بخشش و گذشت اظهار کرد: در روایات اسلامی و سخنان ائمه معصومین تأکید فراوانی به بخشش و گذشت فرد خطاکار و نادم شده ‌و کسی که این عمل را انجام دهد اجری عظیم در پیشگاه خداوند متعال دارد.

وی افزود: برخی از افراد به سبب اتفاقات غیر قابل پیش بینی و غیر ارادی گرفتار زندان شده اند و در این مسیر علاوه بر خود فرد، خانواده وی نیز آسیب جدی را متحمل می شود، در این راستا باید همه مسئولان و خیران از تمامی ظرفیت های خود استفاده کنند.

خسروی تصریح کرد: خیران نیک اندیش استان باید بیش از گذشته با ستاد مردمی دیه استان همکار کنند و امروز یکی از رسالت های مهم خیران در جامعه، کمک به افراد ناتوانی است که از پرداخت دیه خود ناتوان هستند و به همین خاطر در زندان به سر می برند.

خسروی با اشاره به وجود مردم نوع دوست و خیرخواه گفت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان خیران بسیاری وجود دارد که در ارتباط با آزادی زندانیان جرائم غیرعمد حضور مستمر و خیرخواهانه خود را اثبات کردند و با کمک های خداپسندانه خود زندانیان نیازمند بسیاری را آزاد کردند.

وی افزود: شماره حساب‌ ۳۲۳۲۳۳۳۳۱۳ نزد بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه سیستان و بلوچستان آماده دریافت کمک‌ های مردمی افراد خیر و نیک‌ اندیش است.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*