بایگانی نویسنده: محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

آزادی ٣ هزار زندانی غیرعمـد زندگی را با «گذشت» متحول کنیم

✍️ به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور: هفده شهریور، مصادف با ٢٢ آگوست، روز جهانی عفو و گذشت است و آزادی بیش از ۳ هزار زندانی جرایم غیر عمد از ابتدای سال‌جاری که توسط ستاد دیه کشور انجام شده، گواهی می‌دهند که گذشت و بخشش آیین همیشگی و مرام ... بیشتر بخوانید »

۴ نفر از محکومین مالی غیر عمد در دهه اول محرم آزاد شدند

محمد حسین خسروی سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان اعلام نمود : در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با کمک خیرین استان و مساعدت های ستاد دیه کشور مقدمات آزادی تعداد ۴ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی بیش از ۱ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ... بیشتر بخوانید »

۶۰ نفر از محکومین مالی نیازمند کمک خیرین هستند

✍️ به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان: محمد حسین خسروی سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان گفت: یکی از رسالت های ستاد دیه آزادی سازی زندانیان جرایم غیر عمد و اقدام موثر جهت پیشگیری از وقوع جرایم شامل تصادفات رانندگی، صدور چک های غیر کلاهبرداری، حوادث کارگاهی ... بیشتر بخوانید »

بازدید مدیر کل زندانهای استان از بازداشتگاه زاهدان همزمان با ایام محرم

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام مسئولین ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان با زندانیان جرایم غیر عمد بازداشتگاه زاهدان دیدار و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند. ✍️ به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان: همزمان با ... بیشتر بخوانید »

برای حفظ و تقویت کیان خانواده و احترام به ارکان آن کوشا و فداکار باشیم

برای حفظ و تقویت کیان خانواده و احترام به ارکان آن کوشا و فداکار باشیم مهریه، دین مرد به زن است. سند این دین و بدهی، سند نکاحیه میباشد. لذا ارتباطی از حیث لازم و ملزوم بودن موضوع طلاقو مهریه وجود ندارد. یعنی ممکن است زوجین در پرونده طلاق، در ... بیشتر بخوانید »

تکلیف حقوق مالی زن به چه صورت است؟

تکلیف حقوق مالی زن به چه صورت است؟ وکیل مطالبه مهریه در فرضی که مرد خواستار طلاق است می افزاید: چنانچه زوج خواستار طلاق باشد پس از تنظیم دادخواست طلاق و تقدیم آن به محکمه صالح و طرح دعوای طلاق، با این پرسش از ناحیه قاضی مواجهه میشود که تکلیف ... بیشتر بخوانید »

وکیل متخصص مطالبه مهریه در نکاح منقطع

وکیل متخصص مطالبه مهریه در نکاح منقطع در نکاح منقطع یا به لفظ عامیانه عقد موقت (صیغه) مطابق ماده ١٠٩۵ قانون مدنی تعیین و ذکر مهریه از شرایط اساسی و صحت عقد موقت میباشد و چنانچه این شرط رعایت نگردد مرجب بطلان نکاح منقطع (صیغه) میگردد. ماده ١٠٩۵ قانون مدنی: ... بیشتر بخوانید »

وکیل مطالبه مهریه و بررسی حق حبس در مهریه

وکیل مطالبه مهریه و بررسی حق حبس در مهریه آیا دارای حق حبس میباشند یا خیر؟ حق حبس مطابق ماده ١٠٨۵ قانون مدنی به این شرح است: ((زن میتواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند، مشروط بر اینکه مهر او ... بیشتر بخوانید »

چه چیزی را میتوان به عنوان مهریه تعیین کرد؟

چه چیزی را میتوان به عنوان مهریه تعیین کرد؟ مطابق مادتین ١٠٧٨ و ١٠٧٩ قانون مدنی هرچیزی را که مالیت داشته و قابل تملک نیز باشد میتوان مهر قرار داد و مهر باید بین طرفین تا حدی که موجب رفع جهالت از آن باشد معلوم و مشخص گردد. لذا طرفین ... بیشتر بخوانید »

وکیل مطالبه مهریه و تعریف مهریه

وکیل مطالبه مهریه و تعریف مهریه مهریه یا صداق ، مالی است که در عقد نکاح برای زن (زوجه) تعیین شده و پرداخت آن به عهده مرد (زوج) میباشد و در ماهیت حقوقی آن میتوان گفت مهریه ، بدهی و دینی است که به موجب آن زن از شوهر خود ... بیشتر بخوانید »