زمینه آزادی ۴ زندانی جرایم غیرعمد در استان سیستان و بلوچستان فراهم شد

زمینه آزادی ۴ زندانی جرایم غیرعمد در استان سیستان و بلوچستان فراهم شد

✍️ به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان:

در دومین جلسه هیئت امنا نمایندگی ستاد مردمی دیه استان که با حضور اعضاء هیئت امنا به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان و نائب رئیس هیئت امنا ستاد دیه استان در دفتر مدیر کل زندان‌های استان برگزار و زمینه آزادی ۴ زندانی جرایم غیرعمد در سیستان و بلوچستان فراهم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی موحدی راد رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: زمینه آزادی ۴ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی مالی بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال فراهم و به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

وی بیان کرد: رقم بدهی این زندانیان بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال بود که با قبولی دادخواست اعسار، گذشت شاکیان و از منابع ستاد مردمی دیه شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانکی زمینه آزادی این مددجویان و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: از بدهی مذکور ۱۲۴ میلیارد و ۷۷۷ میلیون و ۵۳۶ هزارو ۵۵۲ ریال آورده خود مددجویان و ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کمک ستاد دیه استان و کشور و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال گذشت شکات بوده است.

وی با تشریح نوع محکومیت مددجویان جرایم غیرعمد آزاد شده در سیستان و بلوچستان افزود: از این تعداد ۲ مددجو مربوط به محکومان مالی و ۲ نفر محکوم به پرداخت مهریه، بودند.

وی اضافه کرد: با اقداماتی که در راستای فرهنگ‌سازی در سال‌های اخیر با مشارکت رسانه‌ها و مردم در سطح استان انجام شد، شاهد کاهش چشمگیر ورود زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی به زندان‌ها هستیم.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*