۷۹۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیاز است

۷۹۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیاز است

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

محمدحسین خسروی سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان تعداد کل زندانیان غیر عمد در استان را در حال حاضر ۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: مجموع بدهی این تعداد مبلغی بیش از ۷۹۰ میلیارد ریال می باشد.

سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز تعداد ۲۰۹ زندانی با مجموع بدهی ۲۲۰ میلیارد ریال متحمل حبس بوده اند که جهت آزادی این تعداد مبلغی بیش از ۲۵ میلیارد ریال از محل منابع ستاد دیه استان و کمک های ستاد دیه کشور به شُکات پرداخت ‌شده است.

خســـروی شاکیان پرونده های جرائم غیر عمد را بخشی از جمعیت خیرین و نیکوکاران ستاد دیه استان دانست و اظهار داشت: اگر همراهی و مساعدت این عزیزان نبود نمی‌توانستیم این تعداد از زندانیان را آزاد کنیم.

وی تعداد کل زندانیان غیر عمد استان را در حال حاضر ۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۱ نفر به علت تصادفات، دیه و حوادث کارگاهی۸ نفر بدهکاران مالی غیرکلاهبرداری و ۴۱ نفر بدهکار مهریه و نفقه می باشند.

محمدحسین خسروی سرپرست نمایندگی ستاد دیه استان با اشاره به این مطلب که هر فرد نیازمند تنها یک‌بار می‌تواند از مساعدت ستاد دیه استان استفاده کند اظهار داشت: تجربه نشان داده است اگر به زندانیان جرائم غیر عمد اعتماد شود درصد خطای مجدد آنان زیر ۱ درصد است و حتی در مواردی این افراد به جامعه بازگشته و به زندگی خود رونق داده‌اند.

گفتنی است خیرین نیک اندیش می توانند، با واریز کمک های خداپسندانه خود از طریق شماره حساب‌ ۳۲۳۲۳۳۳۳۱۳ نزد بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان شرایط آزادی این مددجویان را فرهم آوردند.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*