۵۳ زندانی جرائم غیر عمد از زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شدند

۵۳ زندانی جرائم غیر عمد از زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شدند

سرپرست نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی ۵۳ زندانی جرائم غیرعمد با تامین ۲۵ میلیارد ریال،با کمک مردم و افراد خیر در استان فراهم شد و آنان به کانون خانواده های بازگشتند.

✍️ به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان:

محمد حسین خسروی مدیر کل زندانها و سرپرست ستاد دیه استان افزود: در حال حاضر ۵۴ زندانی جرائم غیرعمد در زندان به سر می برند که از این تعداد محکومان غیرعمد ۱ نفر مربوط به دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، ۳۶ نفر مهریه و نفقه و ۱۷ نفر بدهی مالی غیرعمد را شامل می شوند که برای آزادی آنها بدون در نظر گرفتن گذشت از شُکات پرونده ها ۷۶۰ میلیارد ریال لازم است.

سرپرست ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با اقدام هایی که در راستای فرهنگ سازی در سال های اخیر با مشارکت رسانه ها و مردم استان انجام شد، شاهد کاهش چشمگیر ورود زندانیان جرائم غیر عمد هستیم.

خسروی از مردم نیکوکار استان سیستان و بلوچستان خواست تا با همدلی و بخشش در راه خدا همیشه و در همه جا گره گشای مشکل های دیگر همشهریان و مستمندان باشند و با واریز کمک های خداپسندانه خود از طریق شماره حساب‌ ۳۲۳۲۳۳۳۳۱۳ نزد بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه سیستان و بلوچستان حامی افراد خیر و نیک‌ اندیش باشند.

استان سیستان و بلوچستان با وسعتی بیش از ۱۸۸ هزار کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ زندان برای نگهداری مجرمان جرائم عمد و غیرعمد در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار است.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*