۵۴ زندانی جرائم غیرعمد در انتظار کمک خیران

۵۴ زندانی جرائم غیرعمد در انتظار کمک خیران

محمد حسین خسروی مدیر کل زندانها و سرپرست ستاد دیه استان گفت: هم اکنون ۵۴ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای سطح استان تحمل حبس می کنند و در انتظار دریافت کمک های مردمی برای آزادی هستند.

✍️ به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان:

مدیر کل زندانها و سرپرست ستاد دیه استان افزود: بیشترین تعداد مددجویان جرائم غیرعمد در استان را زندانیان مهریه با ۳۵ زندانی به خود اختصاص داده اند.

وی اظهار داشت: از مجموع زندانیان جرائم غیرعمد استان ۱۷ نفر را زندانیان محکومیت های مالی غیرکلاهبرداری ، ۱ نفر به علت تصادف منجر به ایراد صدمه بدنی و ۱ نفر نیز به علت عدم توانایی در پرداخت نفقه تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه تعداد زندانیان مهریه روبه افزایش است، افزود: بدهی محکومین مهریه صرفا بر اساس تعداد سکه طلای تعیین شده می باشد که به علت افزایش غیر متعارف قیمت آن توان مرد توان پرداخت را نداشته و به همین جهت در اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به زندان معرفی می‌شود.

سرپرست ستاد دیه استان خاطر نشان کرد: لازم است با توجه به افزایش جمعیت کیفری و تعداد زیاد زندانیان به نوعی مسئولان امر به فرهنگ‌سازی در زمینه مهریه بپردازند تا خانواده‌ها با آگاهی کامل از عواقب مهریه‌های بالا، مهریه‌هایی متعارف و در حدود شئون خانواده و توان مرد درنظر بگیرند.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*