آخرین خبرها
آزاد سازی سرباز زندانی محکوم به پرداخت دیه از زندان زاهدان

آزاد سازی سرباز زندانی محکوم به پرداخت دیه از زندان زاهدان

با مساعدت ستاد دیه استان و پیگیریهای مسئولین بازداشتگاه زاهدان و با پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال ، زندانی محکوم به پرداخت دیه قتل شبه عمد که در جریان خدمت مقدس سربازی رخ داده بود پس از چندین سال تحمل حبس و عجز از پرداخت آن ، از زندان آزاد و به آغوش گرم جامعه و خانواده خود باز گشت .

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

مددجو ع حسین پور که بدلیل دیه و عجز از پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال ماه ها در زندان زاهدان تحمل حبس می نمود ، با مساعدت ستاد دیه استان و تلاشها و پیگیریهای مسئولین زندان و همچنین اخذ گذشت به مبلغ ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و در نهایت پرداخت دیه به اولیای دم ، از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشت.

سیدعبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در مراسم آزادی این مددجو اهتمام ستاد دیه و مساعدتهای خیرین و انسانهای خیر خواه برای آزادسازی محبوسین جرایم غیر عمد را از الطاف و موهبتهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برای زندانیان نیازمند و خانواده های آنها برشمرده و افزود : با نیت الهی خیرین و تلاشهای خالصانه و شبانه روزی مسئولین ستاد دیه ، این امر مهم الهی تحقق یافته و دستگیری و کمک به انسانهای نیازمند نمود عینی می یابد .

سجـــادی با بیان این مطلب که اینگونه مساعدتها در جهت کاهش جمعیت کیفری ، همیشه یار و یاور زندانها بوده و هست ، گفت : آزادی این قبیل افراد از زندان ، علاوه بر بازگشت مجدد فرد به آغوش جامعه ، نقش مهمی در کاهش هزینه های زندان و ساماندهی خانواده و رفع مشکلات آنها دارد.

وی افزود: به عبارت دیگر ، کمک به بازگشت هر زندانی به آغوش جامعه در واقع کمک غیر مستقیم به جامعه و خانواده است و این کار ارزشی و خداپسندانه ، اجر و پاداش خاصی در نزد خداوند متعال داشته و برکت دنیوی و اجر اخروی برای خیّرین معزز به دنبال دارد .

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*