آخرین خبرها
مراسم گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان غیرعمد به همت فرمانداری شهرستان زاهدان برگزار شد

مراسم گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان غیرعمد به همت فرمانداری شهرستان زاهدان برگزار شد

خیران شهرستان زاهدان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بصورت نقد و تعهد برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

فرماندار زاهدان در این مراسم اظهارداشت: یکی از کارهای پسندیده‌ای که در ایام ماه مبارک رمضان انجام می‌شود کمک به همنوعان و گره گشایی از مشکلات آنان است بنابراین از تمامی مسوولان و خیرین که در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد و استحکام کانون گرم خانواده‌های آنان قدم برمی‌دارند قدردانی می‌شود.

ابوذر نخعی گفت: بسیاری از افرادیکه به علت جرائم غیرعمد داخل زندان هستند سهوا به خاطر یک اتفاق گرفتار شده‌اند و این افراد آدم‌های دارای آبرو و اعتماد در سطح جامعه هستند که امیدی به جز درگاه خداوند متعال و دستان پر خیرو برکت خیران و نیک اندیشان ندارند.

وی افزود: از مددجویان؛ آسیب پذیرتر خانواده‌های این عزیزان هستند که دارای عزت و آبرو بوده و با تهدیدهای گوناگون مواجه هستند، لذا در ماه مبارک رمضان این عنایتی از طرف خداوند متعال است که هر کدام از ما به اندازه بضاعت خود دستگیر این افراد باشیم زیرا کاری عظیم تر از این وجود ندارد و امیدوارم بتوانیم با کمک یکدیگر این بزرگواران را به آغوش خانواده هایشان بازگردانیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه کشور تاکنون ۱۲۵ هزار نفر از مددجویان جرائم غیرعمد در سراسر کشور طعم شیرین آزادی را چشیده اند.

سید عبدالسحین سجادی با بیان اینکه در ستاد دیه استان نیز از بدو تاسیس تاکنون بیش‌از یکهزارو ۱۰۰ نفر از سطح زندان های سیستان و بلوچستان آزاد شده‌اند، گفت: این افراد بسیار آبرومند هستند و به علت عدم توانمندی در پرداخت مطابات شُکات در زندان بسر می‌بردند که جایشان در زندان نبوده اما از لحاظ قانون باید پاسخگوی شکات باشند.

وی افزود: برای آزادی این تعداد زندانی بیش‌از ۲۵ میلیارد تومان از محل کمک های خیرین پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۲۵ نفر زندانی غیرعمد در استان آزاد شدند که مبلغی بیش‌از سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان برای رهایی آنان از زندان به شکات پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: در همین راستا از ابتدای سالجاری تاکنون برای آزادی ۱۴ نفر زندانی غیرعمد ۷۵۵ میلیون تومان به حساب شکات واریز شده تا این عزیزان در ماه مبارک رمضان در کنار خانواده های خود باشند.

سجادی ادامه داد: در سال گذشته کل مبلغ کمک خیرین در جشن های گلریزان ۷۵۰ میلیون تومان و مبلغ پرداختی ستاد دیه استان به شکات سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان بوده که مابقی مبلغ از محل مساعدت های ستاد دیه کشور به استان اختصاص داده شده است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان استان کم برخوردار و دارای مشکلات خاص است و مراکز اقتصادی و تجاری فعال ندارد اما همین کمک‌های مردمی بسیار ارزشمند است و بعنوان الگویی قابل تحسین در کشور مطرح است.

معاون قضایی رییس کل محاکم عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این مراسم اظهارداشت: اینگونه جلسات برای کمک به آزادی افراد نیازمندی که بخاطر قتل شبه عمد، حوادث کارگاهی، محکومین مالی غیرکلاهبردار که شاکی خصوصی دارند و گرفتار زندان شده اند برگزار می شود و همه ما برخود لازم می دانیم به هر نحوی که در توانمان است در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم.

سیدحسین حسینی گفت: این مراسم در زمینه انفاق است و افرادیکه به دنبال کار خیر هستند و به آیات قرآن اشراف دارند قطعا می‌دانند انفاق چه برکاتی در زندگی دارد.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*