آخرین خبرها
۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان گرفتار هستند

۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان گرفتار هستند

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

سیدعبدالحسین سجادی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان، افزود: برای آزادی این زندانیان حدود ۹۷ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی با اشاره به آمار موجودی زندانیان غیرعمد گفت: از اول سال جاری تاکنون نیز ۷ نفر زندانی جرایم غیرعمد با کمک های خیرین و منابع ستاد دیه استان از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند.

مدیر عامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان افزود: این تعداد زندانی با پرداخت مبلغ ۴ میلیارد و هشتصد میلیون ریالی از زندان های زاهدان، زابل، چابهار، سراوان آزاد شده اند.

وی همچنین در خصوص اقدامات ستاد دیه استان برای جلب رضایت طلبکاران یا کاهش بدهی زندانیان برای فراهم شدن زمینه آزادی آنان، گفت: کمیته صلح و سازش و اخذ گذشت از شاکیان برای رسیدگی به این موضوع تشکیل و افراد متنفذ، معتمدان بازار و افراد موجه عضو این کمیته بوده و روزانه با تعدادی از شاکیان در محل ستاد دیه استان یا در منزل شاکیان نسبت به اخذ گذشت یا جلب رضایت آنان اقدام می کنند.

وی اضافه کرد: مددکاران زندان های استان نیز در ارتباط با همین موضوع با شاکیان مذاکره و رضایت آنان را جلب کرده و یا شاکیان از بخشی از دیه گذشت می کنند.

زندانیان جرایم غیرعمد بیشتر شامل افراد ناتوان از پرداخت مهریه، نفقه و جرایم مالی هستند.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*