.
سرخط خبرها
خانه / ماجراهای عبرت آمـــوز / وقتی هیجان لحظه ای قربانی می گیرد، قتل شبه عمد؛ نتیجه تیراندازی در جشن ازدواج
وقتی هیجان لحظه ای قربانی می گیرد، قتل شبه عمد؛ نتیجه تیراندازی در جشن ازدواج

وقتی هیجان لحظه ای قربانی می گیرد، قتل شبه عمد؛ نتیجه تیراندازی در جشن ازدواج

رسم غلط تیراندازی در عروسی اگرچه برای شادمانی انجام می شود، اما می تواند مرگ و یا جراحت افرادی را در پی داشته باشد و جشن ازدواج را به عزا تبدیل کند.

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان:

اصلا گمان نمی کرد این اتفاق رخ دهد و زندگی اش را از این رو به آن رو کند، در حالیکه سرش را در میان دستانش گرفته بود و از یادآوری خاطراتش زجر می کشید گفت: عروسی رفته بودیم، همه بچه های محل جمع شده بودند و نفری ۱۰ هزار تومان و یا بیشتر، کمک می کردند تا بتوانیم برای جشن آخر شب گروه ارکستر بیاوریم.

وی ادامه داد: پس از آنکه مراسم به انتهای خود نزدیک شد، گروه ارکستر هم آمدند و جشن و پایکوبی به راه بود، در این میان چند نفری که تا آن لحظه نمی شناختم خوشحالی خودشان را با تیراندازی نشان دادند و همین اقدام من را مشتاق کرد به کنارشان بروم و درخواست کنم تفنگ را به من بدهند تا با تیراندازی هیجان بیشتری را تجربه کنم.

این مددجوی زندانی تصریح کرد: در ابتدا آن ها مسخره ام کردند که تیراندازی بلد نیستی و تفنگ به تو نمی دهیم، اما سرانجام راضی شدند یک تیر شلیک کنم، خیلی خوشحال بودم و احساس غرور می کردم.

وی گفت: تفنگ را برداشتم و یکی از آن ها یک گلوله داد تا شلیک کنم، تا آن لحظه اصلا طریقه کار با اسلحه را ندیده بودم و نمی دانستم چگونه باید با آن کار کنم.

این مددجو ادامه داد: به سختی تیر را داخل اسلحه قرار دادم و در حالی که می خواستم تفنگ را بالا ببرم، ناگهان تفنگ خود به خود عمل کرد و در کسری از ثانیه دنیا جلوی چشمانم سیاه شد و گلوله به سر دوستم برخورد کرد.

وی اظهار کرد: از ترس اسلحه را انداختم و پابه فرار گذاشتم، نمی دانستم کجا می روم، اما فقط می خواستم آنجا نباشم، پس از چند دقیقه به تلفن همراه برادرم زنگ زدم و ماجرا را برایش تعریف کردم.

مددجوی زندانی عنوان کرد: برادرم گفت هرچه سریعتر خودت را به کلانتری معرفی کن، من هم حرفش گوش دادم و خود را به نزدیک ترین کلانتری معرفی کردم.

وی بیان کرد: با قصد و نیت قبلی این کار را انجام ندادم و حتی برادر دوستم که گلوله به سرش برخورد کرده بود در صحنه حضور داشت و دید که این اتفاق به دلیل غفلت لحظه ای من رخ داد.

شاکی ۱۶۰ میلیون تومان از دیه را بخشید

عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در این زمینه بیان کرد: در این حادثه به دلیل استفاده از تفنگ و تیراندازی، عروسی به عزا تبدیل شد.

وی اظهار کرد: این مددجو که فاقد سابقه کیفری بود و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه و حبس محکوم شد که پس از تحمل دو سال زندان، با گذشت شاکی و کمک ستاد دیه کشور و استان آزاد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: کل بدهی ۳۶۰ میلیون تومان بود که شاکی ۱۶۰ میلیون تومان آن را بخشید و با دریافت تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی بانکی و ۸۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ستاد دیه کشور و سیستان و بلوچستان این مددجو از زندان آزاد شد.

رسم غلط تیراندازی در عروسی اگرچه برای شادمانی انجام می شود، اما می تواند مرگ و یا جراحت افرادی را در پی داشته باشد و جشن ازدواج را به عزا تبدیل کند. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان: اصلا گمان نمی کرد این اتفاق رخ دهد و زندگی اش را از ...

بازنگری

امتیازات کاربری: اولین نفر باشید
0

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*