.
سرخط خبرها
خانه / اخبار / دعوت ستاد ملی صبر در آستانه اربعین حسینی؛ «بگذریم تا بگذرند»
دعوت ستاد ملی صبر در آستانه اربعین حسینی؛ «بگذریم تا بگذرند»

دعوت ستاد ملی صبر در آستانه اربعین حسینی؛ «بگذریم تا بگذرند»

پدعوت ستاد ملی صبر در آستانه اربعین حسینی؛ بگذریم تا بگذرند

در آستانه اربعین حسینی، پویش مردمی «بگذریم تا بگذرند» با مشارکت ستاد ملی صبر و ستاد دیه کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، گذشت از دیون مالی و معنوی به عنوان یکی از اصول مورد تاکید در دین اسلام است و در این راستا همواره آیات و روایات نادیده گرفتن خطای انسانی را نه تسامح با ضعف خطاکار بلکه در مسیر تکریم مقام انسانی تعبیر و تفسیر کرده‌اند.

در حدیث معتبری از پیامبر اسلام نقل شده است بخشش را حتی از افرادی که به ما ظلم کرده‌اند، دریغ نکنیم. این تعبیر یعنی اگر فردی در شرایطی خاص به ما بدی کرد و در ادامه اظهار ندامت نمود و تقاضای بخشش داشت، او را ببخشیم. چرا که مبداء رحمت و محبت از ناحیه خداوند است که چون چشمه خروشان وقتی از دل خاک جوشید بدون تخصیص سنگ سیاه و سپید را از مهر خویش سیراب می‌کند.

در این راستا ستاد ملی صبر به مانند سال‌های قبل در آستانه اربعین حسینی با راه‌اندازی پویش «مهرحسینی» و با شعار «بگذریم تا بگذرند» تلاش دارد در وهله اول ضمن ترویج و تبلیغ فرهنگ گذشت با جمع‌آوری کمک‌های نقدی خیرین در روزهایی که متبرک به نام حسینی است زمینه را برای آزادی جمعی از زندانیان نیازمند بدهکار در جرایم غیرعمد فراهم نماید.

در این طرح به طور ویژه از زائران جامانده تقاضا شده است در سالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور در راه‌پیمایی بزرگ نجف اشرف تا کربلای معلی وجود ندارد، با نیت استخلاص محبان دستگاه اهل‌بیت علیهم‌السلام به سهم و نیت خود در این اقدام خداپسندانه مشارکت نمایند.

علاقمندان می‌توانند کمک نقدی خود را برای اختصاص در این پویش مردمی به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ ستاد دیه کشور واریز یا از طریق شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷*۷۸۰* بدون نیاز به اینترنت وجوه خویش را برای آزادی بدهکاران غیربزهکار پرداخت نمایند.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*