خانه / اخبار / ۹۳ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیاز است

۹۳ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان نیاز است

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

سید عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان تعداد کل زندانیان غیر عمد در استان را در حال حاضر تعداد ۳۳ نفر عنوان کرد و گفت: مجموع بدهی این مددجویان قریب به ۹۳ میلیارد ریال می باشد.

سجـــادی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز تعداد ۱۰۴ زندانی با مجموع بدهی ۱۳۷ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند که از این مبلغ بیش از ۸۵ میلیارد ریال با رضایت شکات و بیش از ۱۹ میلیارد ریال هم توسط ستاد دیه پرداخت ‌شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: شاکیان جرائم غیر عمد را بخشی از جمعیت خیرین و نیکوکاران ستاد دیه استان دانست و اظهار داشت: اگر همراهی و مساعدت این عزیزان نبود نمی‌توانستیم این تعداد از زندانیان را آزاد کنیم.

وی تعداد کل زندانیان غیر عمد در استان سیستان و بلوچستان را در حال حاضر ۳۳ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۱ نفر به علت تصادفات، دیه و حوادث کارگاهی، ۱۵ نفر بدهکاران مالی حقوقی و ۱۷ نفر بدهکار مهریه و نفقه با مجموع بدهی قریب به ۹۳ میلیارد ریال می باشد که در زندان های استان تحمل حبس می کنند.

سید عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اشاره به این مطلب که هر فرد نیازمند تنها یک‌بار می‌تواند از مساعدت ستاد دیه استان استفاده کند اظهار داشت: خوشبختانه مدت محکومیت در زندان برای زندانیان غیر عمد سابقه کیفری محسوب نمی شود و برای بدهکاران مهریه نیز در صورتی که میزان آن معقول باشد ستاد تا ۵۰ میلیون تومان وام قرض ‌الحسنه به آنان پرداخت می‌کند و بازپرداخت اقساط نیز بر اساس شیوه نامه های ستاد دیه کشور در نظر گرفته می‌ شود.

گفتنی است شماره حساب های ۳۲۳۲۳۳۳۱۳ بنام بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت، و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان آماده دریافت کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*