خانه / اخبار / ۱۰۴ زندانی در سیستان و بلوچستان با کمک خیرین آزاد شدند

۱۰۴ زندانی در سیستان و بلوچستان با کمک خیرین آزاد شدند

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۴ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران این استان از ابتدای سال ۹۸ تا پایان اسفند ماه از زندان های استان آزاد شدند.

سید عبدالحسین سجادی افزود: در این مدت ۲۷ نفر از زندانیان محکومیت های مالی، ۶۸ زندانی مهریه، ۷ زندانی ناتوان در تامین دیه ناشی از سوانح رانندگی و حوادث کار و ۲ زندانی نفقه آزاد شدند.

وی با بیان اینکه میزان بدهی این افراد ۱۳۷ میلیارد و ۷۶۶ میلیون ریال بود اضافه کرد: ۸ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال از این میزان بدهی توسط شرکت های بیمه تامین و پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین از محل صندوق تامین خسارت های بدنی مبلغ ۱۵ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد این استان تامین و پرداخت شده است.

وی ادامه داد: شاکیان یکی از بزرگترین حامیان ستاد دیه هستند به گونه ای که با تلاش ستاد دیه حدود مبلغ ۸۵ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: میزان آورده این مددجویان ۴ میلیارد و ۲۲۹ میلیون ریال بوده همچنین مبلغ ۱ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال تسهیلات بانکی توسط بانکهای عامل به مددجویان واجد شرایط پرداخت گردیده است.

سجادی افزود: ۱۸ میلیارد و ۳۷ میلیون ریال از بدهی این زندانیان توسط مراجع محترم قضایی تقسیط و با اعسار آنها موافق شد و میزان کمک های پرداختی برای ۱۰۴ نفر ۴ میلیارد و ۶۰۱ میلیون ریال بود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه بیان کرد: ۹۸۱ زندانی جرایم غیر عمد در هشت سال گذشته با ۲۰۹ میلیارد ریال آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ مردم شریف استان سیستان و بلوچستان در گلریزان های سطح استان ، برای آزادی زندانیان کمک کردند.

سید عبدالحسین سجادی افزود: تعداد ۴۲ مددجو جرائم غیرعمد هم اینک با بدهی ۴۱ میلیارد ریال به علت ناتوانی در پرداخت بدهی در زندان های استان به سر می برند که برای آزادی آنها نیازمند کمک خیرین استان هستیم تا در این کار خداپسندانه شریک باشند.

در پایان مدیر نمایندگی ستاد دیه استان افزود : شماره حساب های ۳۲۳۲۳۳۳۱۳ بنام بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت، و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان آماده دریافت کمک های مردمی است.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*