خانه / ماجراهای عبرت آمـــوز / گذشت شاکی، برگ برنده مددجوی زاهدانی برای رهایی از زندان

گذشت شاکی، برگ برنده مددجوی زاهدانی برای رهایی از زندان

عبدالحسین سجادی، مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع ۲۶۰ میلیون تومان بدهی این مددجو، ۱۸۰ میلیون تومان مشمول گذشت شاکی، ۱۰ میلیون تومان آورده مددجو و ۷۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه سبب آزادی وی از زندان شد.

به گزارش روابط عمومی
ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان :

۶۰ ساله به نظر می رسید، اما به گفته خودش ۵۲ سال عمر از خدا گرفته بود، پنج سالی ست که پشت میله های زندان برایم بیشتر از ۵۰ سال گذشت و مرا پیر کرد.

صابر مددجویی که به تازگی طعم آزادی را چشیده بود، ماجرایش را این گونه تعریف کرد: به دلیل محکومیت مالی و ناتوانی در پرداخت بدهی ام سال ۹۴ به زندان رفتم.

وی ادامه داد: پیش از زندان به فروش و توزیع مواد پروتئینی شامل مرغ، گوشت، ماهی مشغول بودم و زندگی ام را از این راه می گذراندم، سال ۸۸ تصمیم گرفتم کار و کاسبی ام را رونق دهم و سود بیشتری داشته باشم، به همین دلیل ۲۰ تن مرغ منجمد که آن روزها هر کیلوگرم پنج هزار و ۷۰۰ تومان بود به صورت یک جا از فردی خریداری کردم.

به گفته این مددجو، هزینه مرغ ها ۱۱۴ میلیون تومان بود که طی یک قرارداد سه ماهه و سفته خریداری شد و از آن اقدام به توزیع آن به صورت عمده و خرده در بازار کردم که متاسفانه تعدادی از خریداران دین خود را به من پرداخت نکردند.

صابر تصریح کرد: علاوه بر آن مشکلات مالی دیگری هم برایم به وجود آمد و نتوانستم نسبت به انجام تعهد پرداخت بدهی خود به طلبکارم اقدام کنم و سرانجام با طرح شکایت و مطالبه طلب از سوی شاکی از طریق مراجع قضایی و عجز من از پرداخت محکوم شدم و ۳۷ ماه از عمرم را در زندان به سر بردم.

این مددجو ادامه داد: برای راه اندازی کسب و کارم از بانک وام گرفته بودم و سرمایه دیگری نداشتم، اقساط وام با درصد بالا و اختلافات قیمتی هرروز بازار و عدم پرداخت دین بعضی ازمشتریان موجب ازبین رفتن سرمایه و ورشکستگی ام شد و مرا به زندان انداخت.

بدهی ۲۶۰ میلیون تومانی و محکومیت مالی

عبدالحسین سجادی، مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: مبلغ کل بدهی این مددجو ۲۶۰ میلیون تومان و تعداد شاکیان وی یک نفر بود.

وی ادامه داد: این مددجو به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی اش تیرماه سال ۹۴ به زندان رفت و تا اردیبهشت امسال در حبس بود.

به گفته این مقام مسئول، شاکی از ۱۸۰ میلیون تومان بدهی اش گذشت و مددجو توانست ۱۰ میلیون تومان آورده داشته باشد، ۷۰ میلیون تومان باقیمانده کمک ستاد دیه سیستان و بلوچستان بود که با پرداخت ۸۰ میلیون تومان بدهی زندانی، وی از حبس آزاد شد.

درباره‌ی محمد علی لهراسبی

آموختن، کوچک‌ترین رسالتی است که بر دوش انسان‌هاست. من نیز خود را در انجام درست این رسالت شریک می‌دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*