صفحه نخست گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
 
 
محیط کاربری  
تبلیغات  
آخرین مطالب  
آرشیو  
اخبار سایت  
انتقادات و پیشنهادات  

تبلیغات متنی  
تبلیغات متن

تبلیغات متنی شما در این مکان باعث دریافت ورودی و افزایش رنک می شود

به پایگاه اطلاع رسانـِ ستاد دیه نمایندگی استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

-

شماره تلفکس ستاد دیه استان : 33452293 - 054

-

قال امیرالمومنین علیه السلام :

 

نیازمندی که به تو روی آورده . فرستاده خداست ، کسی که از یاری او دریغ کند . از خدا دریغ کرده . و آن کسی که به او بخشش کند . به خدا بخشیده است .

 

پیشاپیش از شما نیکوکار ارجمند جهت کمک

به زندانیان نیازمند استان سیستان و بلوچستان متشکریم


چه زیباست وقتی دست کریمانه و خدایی از آستین مردان و زنان خدایی بیرون می آید و سبدی پر از گل صفا و صمیمیت، گذشت و فداکاری را به خانواده دردمند هدیه داده تا چراغ بی فروغ امید را در دل نا امبدان روشنی بخشد.

 

روابط عمومی ستاد دیه نمایندگی استان سیستان و بلوچستانهم اندیشی اعضاء هیات امناء ستاد دیه استان با امام جمعه زاهدان
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه
استان سیستان و بلوچستان :
 
سید عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی رئیس کل دادگستری و اعضاء هیات امناء ستاد دیه استان با حضور در دفتر آیت اله محامی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان زاهدان از نزدیک دیدار و در خصوص مسائل ستاد دیه استان بحث و تبادل نظر کردند.
 
سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در ابتدای جلسه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و همچنین فرا رسیدن اربعین حسینی خدمت آیت اله محامی و اعضاء هیات امناء ستاد دیه، گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان از سال 90 تا کنون را به صمع و نظر حُضار در جلسه ایراد نمودند.
 
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت : تعداد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان سیستان و بلوچستان در سال 90 تعداد 109 نفر بوده است که این رقم در سال 97 به تعداد 141 نفر افزایش داشته است . رقم آزادی زندانیان غیرعمد استان طبق مقایسه آماری 23% افزایش داشته است که این تعداد متناسب با برنامه 5 ساله ستاد دیه کشور می باشد.
 
برای مشاهده کامل خبر بر روی ::: ادامه مطلب ::: کلیک کنید
 
سجادی افزود : تعداد آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از سال 90 تا 97 به تفکیک جنسیت تعداد 922 نفر مرد و 15 نفر زن که از این تعداد 321 نفر به جرم تصادفات رانندگی منجر به جرح و فوت ، تعداد 234 نفر به علت محکومیت مالی غیرعمد و 382 نفر هم به جرم عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه جمعا با بدهی 191/808/848/514 ریال با کمک خیرین، مساعدت ستاد دیه کشور و منابع استانی از سطح زندانهای استان آزاد شده اند.
 
وی آمار موجودی زندانیان غیرعمد استان در سال 98 را تا کنون 75 نفر بیان کردند و افزود : این افراد به تفکیک محکومیت به ترتیب :  تعداد 7 نفر به جرم تصادف، تعداد 43 نفر مهریه و نفقه و همچنین تعداد 25 نفر نیز به جرم محکومیت مالی تحمل حبس می نمایند که مجموع بدهی شان 52/589/332/000 ریال است که در حال حاضر در زندان های استان بسر می برند.
 
ایشان ابراز امیدواری کردند خیرین نیز با کمک های خودشان همچنان پشتیبان ستاد دیه استان باشند و با همت مسئولین استان بتوانیم در ماه های آینده مقدمات آزادی این عزیزان را نیز فراهم کنیم.
 
سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان افزود : آمار موجودی زندانیان غیرعمد استان تا کنون به تفکیک هر شهرستان : زندان زاهدان :     32      درصد، زندان : زابل :        24      درصد، زندان سراوان :      15     درصد، زندان ایرانشهر :     8       درصد، زندان چابهار :         21     درصد اعلام کرد.
 
ایشان تعداد آزادی مددجویان جرائم غیرعمد استان از قبیل تصادفات منجر به فوت و ایراد صدمه بدنی ، محکومین مالی ، عدم پرداخت مهریه و نفقه در سطح زندانهای تابعه استان از اول سال جاری تا کنون را : تعداد 60  نفر اعلام نمود که از این تعداد 60  نفر مرد و خاطر نشان کردند خوشبختانه زندانی زن جرائم غیرعمد در زندان های استان نداشته ایم.
 
سجادی کل بدهی مددجویان آزاد شده از اول سال تا کنون را 9 میلیارد و 733 میلیون تومان اعلام نمود که از این مبلغ : 7 میلیارد و 388 میلیون تومان گذشت شاکی ، 226 میلیون تومان بعنوان آورده مددجو، 1 میلیارد و 874 میلیون تومان تسهیلات بانکهای عامل – بیمه – اعسار ، و کمک ستاد دیه و همچنین صندوق تامین خسارتهای بدنی را 242 میلیون تومان اعلام نمود.
 
حجت الاسلام والسلمین مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری استان نیز در جلسه فوق گفت : ستاد دیه کشور به عنوان تنها متولی آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در کشور فعالیت می کند که الحمداله تا به امروز چندین هزار زندانی که، به علت ناتوانی در پرداخت بدهی در زندان بسر می بردند را به آغوش گرم خانوده های آنها بازگردانده است.
 
رئیس کل دادگستری استان بیان کرد : کمک های ستاد دیه استان باید بگونه ای باشد تا مددجویانی که مدت زمان طولانی تری نسبت به دیگر مددجویان در زندان بسر میبرند را در اولویت کار خود دانسته و پرونده این عزیزان را جهت مساعدت هرچه سریعتر تکمیل و در جلسه هیات امناء مطرح تا مقدمات آزادیشان فراهم گردد.
 
ایشان در ادامه از زحمات حجت الاسلام والسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری و ریئس هیات امناء اسبق ستاد دیه استان قدردانی نمود و بیان کرد : امید است با همت کلیه همکاران و مسئولین و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین استان بتوانیم تعداد 75 زندانی غیرعمد استان را آزاد تا ان شاالله هیچ هموطن و همشهری بعلت ناتوانی در پرداخت دین از خانواده خود محروم نباشد.
 
در ادامه آیت اله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان زاهدان گفت : اقدامات ستاد دیه کشور و ستاد دیه استان شایسته تقدیر دانست و از کلیه دست اندرکاران که در این کار خداپسندانه و خیرخواهانه شریک هستند تقدیر و تشکر نمود و افزود : هدف و رسالت ستاد دیه کشور حتما از طریق تریبون نماز جمعه در مرکز استان و در شهرستان ها نیز از طریق ائمه جمعه و جماعت اطلاع رسانی گردد تا ان شاالله همه با هم مرحم زخم عزیزانی که بصورت ناخواسته و غیرعمد در زندان ها تحمل حبس می نمایند باشیم.
 
در پایان جلسه آیت اله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان زاهدان بعنوان رئیس هیات امناء و حجت الاسلام والسلمین مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری نیز بعنوان نائب رئیس هیات امناء ستا دیه استان منصوب گردیدند.

  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها :


موضوع : اخبار - ستاد دیه استان
تعداد بازدید : 22 بار
ارسال شده در دوشنبه 15 مهر 1398 - 01:58دسته بندی  
بیشتر بدانید [0]
     اعضاء هیات امناء
     اعــضـاء سـتـاد
     هيئت امناء
     تاریخچه ستاد
     اساسنامه
     ساختار و تشکیلات
     رسالت و اهداف
     عملکرد ستاد
     هيئت مديره
     مدير عامل
     بازرسان
اخبار [100]
     ستاد دیه مرکز
     ستاد دیه استان
آموزش [1]
     کتب آموزش
     جزوات آموزش
     مقـالات آموزش
مصاحبه ها [0]
بانک قوانین [0]
     آئین نامه
     جدول دیات
     قانون بیمه اجباری
     قوانین پرداخت تسهیلات
     فرآیند رسیدگی به پرونده
     مدارک تشکیل پرونده
آمار و اطلاعات [0]
پرسش و پاسخ [0]
دیگر موضوعات [2]
     خاطرات مددجویان
     درس های عبرت
     نقاشی کودکان
     حوزه فعالیتها
     طـرح های آزادی
     آپ نسـیم
     صـدای مددجو
گزارش تصویری [0]
گـالـری [0]
     گالری فیلم
     گالری عکس
ارتباط با مدیر عامل [0]
شماره حسابهای ستاد [0]
تماس با ستاد دیه استان [0]
     روابط عمومی ستاد
     داســــتان حبس
     یـــاوران ستاد
مددجویان منتظـر [0]
     زندان زابــــــــل
     زندان زاهــــدان
     زندان خــــــاش
     زندان ســـراوان
     زندان ایرانشـهر
     زندان چابـــــهار
گـردش کار ستاد [0]
نظرسنجی  

   عملکرد و اطلاع رسانی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان را چطور ارزیابی می‌کنید؟


       

  1. بسیار خوب
  2. خوب
  3. بد
  4. بسیار بد

        

لینکستان  
تبلیغات  
اوقات شرعی  
آمار  
افراد آنلاين : 1
امروز : 4
ديروز : 13
اين هفته : 35
اين ماه : 256
امسال : 11791
کل بازديد : 116268
کل مطالب : 105
تگ های مطالب  
|
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان می باشد . پشتیبانی : محمد علـ لهراسبـ
این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است